הנחה וטיפול

 

פריסת המרבדים

פרסו את מרבדי הדשא מיד עם הגעתם. החלו לפרוס בשולי השביל או הקיר, והניחו את המרבדים ב"מבנה לבנים". הצמידו היטב את המרבדים זה לזה. לאחר הפריסה, הדקו באמצעות קרש כבד או מעגלה. ובסיום 

טיפ: הקפידו על הכשרת הקרקע בתיחוח, הדברה מוקדמת של עשבים רב-שנתיים, הצנעת קומפוסט ודשן מלא בשיחרור מבוקר, ניקוז תא השטח משולי מבנה הבית והלאה ויישור פני השטח. 

 

 

השקיה

השקו מיד השקיה מרובה, עד לרוויה.
תדירות ההשקיה בשבוע הראשון: שלוש עד שש פעמים ביום
השקיה בשבוע השני: פעמיים ביום.
השקיה בשבוע השלישי: פעם ביום.
השקיה בשבוע הרביעי: השקיה אחת מדי 3-2 ימים.
בתקופת הקליטה, מוטב לבצע השקיות קצרות ותכופות למשך כ-20-15 דקות וודאו שהקרקע של מרבד הדשא נשמרת לחה. עם התבססות המדשאה, רצוי להשקות אחת לחמישה עד שבעה ימים בשעות הבוקר המוקדמות בהן אין רוח. באזורים מוצלים ובעונות מעבר, השקו בכמות קטנה יותר ולעיתים רחוקות יותר..

טיפ: בדשא מבוסס אין כל חשש להפסיק את ההשקיה עד לסימני צמא/נבילה קלים יעזרו לקבוע מה הוא משטר השקיה המתאים לתנאים שלך.

 

הדברת מזיקים

אם המרבדים הונחו בחודשי הקיץ, פזרו "דיזיקטול" או "פירינקס" כ-10-7 ימים לאחר הנחתם. פזרו את החומר לקראת הערב, השקעו קלות והימנעו מהשקיה (בהתאם לתנאי מזג האוויר) ל-24 שעות לפחות. השימוש אך ורק בחומרים המורשים בגן הנוי ועל פי ההנחיות בתווית .

חזרו על הטיפול לאחר כשלושה שבועות, ובהמשך לפי הצורך. עקבו אחר פעילות מזיקים במשך כל תקופת הקיץ והסתיו, עד לחודש נובמבר..

טיפ: התגודדות ציפורים על גבי הדשא או צרעות המעופפות מעל המדשאה יש בהם להסגיר נוכחות של מזיקים.  

 

כיסוח ראשון 

כסחו את מרבדי הדשא לאחר כ-10-14 יום מהנחתם, כאשר בכל כיסוח אין להוריד מעל ל-30% מהנוף הירוק. כדי לנקוט משנה זהירות זכרו, תמיד עדיף כיסוח גבוה מאשר כיסוח נמוך מדי.

טיפ: בדשא חדש באזור מוצל יש להקפיד הקפדת יתר על כסוח גבוה בכלל ובכסוח ראשון בפרט. 

חשיבותה של השקיה חסכונית ויעילה

 

עצה אחרונה לקראת סיום: ההצלחה של הגינה תלויה במידה רבה בהתקנת מערכת השקיה אמינה והשקיה נכונה. השקעה שכזו תחסוך לכם מים וכסף, ותבטיח את הנאתכם מדשא מלא, בריא, ירוק ורענן . 

 

 

Skip to content